Księgowość uproszczona

dla małych firm i mikroprzedsiębiorstw Kraków

Małe firmy i mikroprzedsiębiorstwa na co dzień mierzą się z wyzwaniem, jakim jest księgowość. W przypadku, gdy w firmie pracuje niewiele osób obciążonych wieloma obowiązkami, odpowiednie prowadzenie ksiąg może okazać się trudne. Z pomocą przychodzi księgowość dla małych firm (znana również jako księgowość uproszczona), którą mamy w ofercie naszego biura księgowego w Krakowie.

Czym jest księgowość uproszczona i kto może z niej skorzystać?

Księgowość uproszczona jest rodzajem księgowości przeznaczonym dla osób fizycznych, spółek cywilnych osób fizycznych, spółek jawnych osób fizycznych oraz spółek partnerskich, których przychody netto w poprzednim roku działalności nie przekroczyły 2 milionów euro lub jego ekwiwalentu w lokalnej walucie – w tym przypadku w złotych. Księgowość uproszczona stanowi duże ułatwienie dla małych firm. Decydując się na jej prowadzenie, przedsiębiorstwa nie muszą prowadzić ksiąg handlowych. Zamiast tego księgowość uproszczona obejmuje trzy inne formy rozliczeń, do których należą:

  • Księga Przychodów i Rozchodów, czyli zdecydowanie najczęściej spotykana forma ewidencjonowania wydatków i przychodów.
  • Karta podatkowa, która jest ograniczona tylko do niektórych rodzajów działalności. Ta forma księgowości uproszczonej obejmuje podatki liczone od liczby pracowników oraz rodzaju firmy.
  • Ryczałt ewidencjonowany, czyli podatek od przychodów; również zarezerwowany dla niektórych rodzajów działalności.

Jak widać na tym przykładzie, księgowość uproszczona może mieć wiele twarzy. Dla wielu przedsiębiorców, mimo licznych ułatwień, wciąż jest jednak enigmą. Financial Center może jednak zmierzyć się z powodowanymi przez nią wyzwaniami szybko, bezpiecznie i przede wszystkim skutecznie.

Profesjonalna księgowość uproszczona na jasnych zasadach

Potrzeby niewielkich firm i przedsiębiorstw różnią się od wymagań wielkich korporacji. Idealną odpowiedzią na ich życzenia jest księgowość uproszczona, znana również jako mała księgowość. Jest to element oferty Financial Center dedykowanej do przedsiębiorców oczekujących starannie wykonanych usług księgowych dla małych i średnich biznesów. Naszą propozycję przygotowaliśmy w oparciu o wieloletnie doświadczenie w pracy z księgowością uproszczoną – wszystko po to, by zapewniać naszym klientom najwyższej jakości usługi w przystępnych cenach, dostosowanych do działalności niewielkich przedsiębiorstw.

Księgowość dla małych firm w Financial Center jest skierowana do firm i przedsiębiorstw z Krakowa i okolic, gdzie na co dzień działamy. Na tym terenie oferujemy szeroki wachlarz opcji, z których możesz wybrać te najlepiej dopasowane do potrzeb i specyfiki Twojej firmy. Nasza lista usług z zakresu księgowości uproszczonej obejmuje między innymi:

  • Prowadzenie księgi przychodów i rozchodów, w przypadku opodatkowania według skali podatkowej lub podatku liniowego.
  • Ewidencję przychodów dla firm opodatkowanych ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych.
  • Podatek VAT, w przypadku księgowości dla małych firm dla biznesu posiadającego rejestr zakupu i sprzedaży VAT.
  • Opłacanie składek ZUS dla jednoosobowych działalności gospodarczych oraz dla pracowników małych firm.
  • Składanie w terminie niezbędnych dokumentów, sprawozdań i rozliczeń do odpowiednich organów państwowych.

Księgowość dla małych firm i mikroprzedsiębiorstw jest zatem kompleksową usługą. Pozwala ona na odciążenie właściciela firmy i zniwelowanie błędów, które mogłyby się pojawić przy wypełnianiu obowiązków podatkowych na własną rękę. Jednocześnie gwarantuje ona szybkie dopełnienie niezbędnych formalności. Nasza księgowość uproszczona to ułatwienie nie tylko dla urzędów, ale przede wszystkim dla Ciebie.

Dodatkowo dokładny zakres działań z obszaru małej księgowości możemy ustalić indywidualnie, w zależności od potrzeb Twojej firmy. Płacisz zatem tylko i wyłącznie za usługi księgowe, których najbardziej potrzebujesz.

Co więcej, w przypadku, gdy będzie to konieczne, możemy zaoferować Tobie i Twojej firmie także dodatkowe usługi, które wesprą Twoją działalność. W naszej ofercie jest m.in. wirtualne biuro czy doradztwo podatkowe, które jest świetnym wyborem dla małych i średnich firm. Współpracujemy z wieloma specjalistami z różnych dziedzin, co sprawia, że możemy Ci pomóc w wielu różnych sytuacjach.

Dlaczego warto wybrać naszą księgowość dla małych firm?

Zdajemy sobie sprawę, że właściciele małych firm na co dzień mierzą się z wieloma wyzwaniami, które w dużych korporacjach rozłożone są na dedykowane działy. Nasze usługi księgowe dla małych firm są nastawione na zwiększenie ich komfortu w codziennej pracy. Księgowość uproszczona to usługa, która pozwala odciążyć zapracowanych przedsiębiorców i dać im czas na zajęcie się bardziej palącymi sprawami – w tym dalszym rozwojem biznesu. Gwarantuje ona płynne i nieprzerwane działanie biznesu oraz szybkie realizowanie i rejestrowanie codziennych transakcji bez zbędnych zmartwień czy poprawek. To zatem oszczędność czasu i przede wszystkim nerwów, których często – szczególnie w konkurencyjnych branżach – może małym firmom brakować.

Dodatkowo współpraca z Financial Center to gwarancja starannie prowadzonej księgowości dla małych firm i mikroprzedsiębiorstw. Nieustannie doszkalamy się i aktualizujemy naszą wiedzę, dzięki czemu na każdym etapie księgowości uproszczonej jesteśmy w stanie wybrać optymalne rozwiązania dla Twojej firmy. Nadążamy również za przepisami, dzięki czemu nie popełniamy błędów w niezbędnych dokumentach. Możemy Ci także zaoferować w pełni indywidualne podejście, które pozwoli nam dopasować się do Twojego biznesu w miarę jego wzrostu.

Skontaktuj się z nami – dobierzemy dla Ciebie idealną ofertę!

Kontakt

Porozmawiajmy o biznesie!

Przekonaj się, jak możemy pomóc Ci rozwijać i wzmacniać Twój biznes. Sprawdź, jakie korzyści czekają na Ciebie, w razie podjęcia współpracy z Financial Center.

Kontakt

Porozmawiajmy o biznesie!

Przekonaj się, jak możemy pomóc Ci rozwijać i wzmacniać Twój biznes. Sprawdź, jakie korzyści czekają na Ciebie, w razie podjęcia współpracy z Financial Center.

Ul. Batorego 4/6,
31-135 Kraków

 

+48 12 630 98 98

 

info@fcenter.pl

    FORMULARZ KONTAKTOWY